Jeśli jesteś właścicielem obiektu gastronomicznego lub świadczysz usługi cateringowe, opakowania na żywność do zgrzewu to idealna opcja, którą wprost pokochasz. Koniec z rozlanymi zupami, koniec z uciekającymi po całym samochodzie przystawkami, koniec z rozmoczonymi i połamanymi opakowaniami z papieru i styropianu. Nadeszła całkiem nowa era - era komfortu, bezpieczeństwa żywności i wygody dla Ciebie i Twoich pracowników.

Jakie są najważniejsze zalety opakowań gastronomicznych do zgrzewu?

Przede wszystkim umożliwiają one szybkie i wygodne zapakowanie żywności, którą masz dostarczyć do klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiał już martwić się o to, że jedzenie wystygnie, będzie wyglądać mało apetycznie lub co gorsza - wyjdzie poza opakowanie. Opakowania do zgrzewu gwarantują szczelne zamknięcie, które na dodatek jest mocne. Oznacza to, że możesz być pewien, że Twoje jedzenie nie przesunie się ani o cal podczas transportu i dotrze do klienta w jednym kawałku.

Ponadto opakowania zgrzewalne są wykonane z dużo bardziej wytrzymałych materiałów niż standardowe opakowania papierowe czy styropianowe, co oznacza, że mogą są bardziej wytrzymałe i pewnością nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu, czy nawet na etapie samego pakowania.

Kolejną ważną zaletą tego typu opakowań jest to, że zapewniają one bezpieczeństwo żywności. Dzięki szczelnym pojemnikom można mieć pewność, że żywność nie będzie miała kontaktu z zanieczyszczeniami takimi jak bakterie czy wirusy. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji pandemii.

Opakowania zgrzewalne produkowane są z materiałów bezpiecznych dla środowiska i łatwych w recyklingu. Dzięki temu nie musisz martwić się o utylizację odpadów z opakowań - wystarczy wyrzucić je do odpowiednio oznaczonego kosza na śmieci, a pudełko zostanie przetworzone i da materiał na kolejne.

Forma opakowań do zgrzewu - jaki masz wybór?

Wśród opakowań do zgrzewu masz naprawdę szeroki wybór. Jeśli chodzi o podstawowy podział, skupimy się na tworzywach, z których są one wykonane. Podstawowym materiałem jest polipropylen, występujący najczęściej w kolorze czarnym i białym. Jest to podstawowa opcja pojemników do zgrzewu dla gastronomii.

Drugim rozwiązaniem, które podbija rynek ze względu na ekologiczność są pojemniki wytworzone z pulpy. Pulpa wytwarzana jest z papieru o wysokiej gęstości i dużej trwałości. Papier używany do produkcji pulpy pochodzi tylko i wyłącznie z recyklingu, co czyni to rozwiązanie wyjątkowo ekologicznym. To właśnie ta ekologiczność wpływa na tak wielką popularność opakowań do zgrzewu z pulpy.

Dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się w opakowania do zgrzewu?

Tutaj kolejnym czynnikiem przemawiającym "za" jest oszczędność i kompaktowy rozmiar takiego rozwiązania. Pracownicy na wyznaczonym stanowisku będą mogli zapakować szczelnie produkty spożywcze dla klientów, ale także do późniejszego wykorzystania w kuchni Twojego obiektu gastronomicznego. Dzięki pojemnikom do zgrzewu zyskasz pewność, że jedzenie jest zapakowane w sterylny i bezpieczny sposób, a jego jakość zostanie utrzymana na dłużej.

Co jest potrzebne do opakowań do zgrzewu?

Prócz oczywiście samych opakowań potrzeba specjalnego urządzenia, które domknie opakowanie do zgrzewu specjalną folią. Takim urządzeniem są zgrzewarki do pojemników gastronomicznych.

Zgrzewarki to nieodłączny element pakowania z wykorzystaniem pojemników i folii do zgrzewu. Cały proces opiera się na wykorzystaniu zgrzewarki o odpowiedniej dla rodzaju pojemnika matrycy. Istnieje wiele matryc, które po nagrzaniu dociśnięte do pojemnika zamykają go przez zgrzanie folii, która jest na pojemnik nałożona. Całość trwa kilka chwil i gwarantuje idealne zamknięcie, co jest szczególnie ważne przy płynnych produktach spożywczych i daniach takich jak sosy, zupy, napoje.

Specjalne folie do zgrzewu pojemników gastronomicznych dostępne są od ręki i odznaczają się wysoką jakością oraz są zgodne z wszelkimi normami, które dopuszczają je do użycia z żywnością - tak jak w przypadku wszystkich produktów dla gastronomii, które znajdziesz u nas.

Dodatkowe funkcje zgrzewarek do pojemników obiadowych.

Zgrzewarki do pojemników obiadowych wyposażone są w specjalne funkcje takie jak diody i wyświetlacze informujące o gotowości do pracy, temperaturze nagrzania, regulacja temperatury nagrzania. Ramki do zgrzewarek wykonane są z aluminium anodowanego co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Jeśli jesteś zdecydowany przejść na opakowania zgrzewalne w swojej działalności gastronomicznej, zapraszamy Cię do kontaktu z nami lub odwiedzenia naszego sklepu internetowego. Gwarantujemy Ci najwyższą jakość produktów i atrakcyjne ceny, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Powiązane produkty