Folia stretch – niezbędnik w każdej kuchni

Przygotowując potrawy chcemy, żeby były one smaczne i jak najwyższej jakości. A co zrobić, jeżeli musimy przechować takie potrawy tak, aby nie straciły swoich walorów smakowych i wartości odżywczych? Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie folii stretch, która jest przeznaczona do kontaktu z żywnością. Dzięki jej zastosowaniu nasze potrawy będą dalej świeże oraz nie przesiąkną zapachami innych produktów.

Zalety folii stretch

Folia stretch do kontaktu z żywnością pozwoli zachować nam dobra jakość potrawy przez dłuższy czas. Jest ona niezastąpiona, gdy musimy przewieź przygotowaną potrawę czy przechowywać ją w lodówce. Jest to tani sposób na przechowywanie potraw. Ceny folii nie są wysokie, a kupiona w rolce, która waży 0,53 kg czy więcej wystarczy na bardzo długo. Jest to niezbędnik w każdej restauracji, firmie zajmującej się cateringiem czy dietą pudełkową. Folia strech jest odporna na działanie zarówno niskiej, jak i wysokiej temperatury. Jest to wyrób elastyczny, więc bez problemu dostosuje się do danego naczynia z potrawami przylegając ściśle i nie dopuszczając do przenikania zapachów. Doskonale nadaje się także do mrożenia produktów, a dzięki temu, że jest przezroczysta to bez problemu możemy zobaczyć, jaki produkt jest zamrożony.

Folia strech - atest to podstawa

Decydując się na zakup folii strech warto sprawdzić, czy dany produkt posiada atest. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każda folia nadaje się do kontaktu z żywnością. Te posiadające atest są sprawdzane pod kątem przenikalności zapachów, zawartości toksycznych składników oraz czy nie oddziałuje ona na smak czy kolor potrawy. Wybierając folie strech, należy sprawdzić firmę, od której kupujemy, jak i poprosić o potrzebne atesty, żebyśmy mogli być pewni, że nasze potrawy zachowają najwyższa jakość. Jeżeli folia stretch jest atestowana, wtedy możemy mieć pewność, że jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, a co za tym idzie, nie będzie się rozrywać podczas używania. Firma MIKFOL działa na rynku już 30 lat, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nasze produkty są najwyższej jakości, a ceny bardzo konkurencyjne.

Zastosowanie folii strech

Folia strech jest niezbędna w każdej kuchni, czy to domowej, czy gastronomicznej. Dzięki niej możemy w łatwy i prosty sposób zapakować produkty gotowe albo półprodukty. Dzięki zapakowaniu potrawy w folie strech, możemy być pewni, że zachowa ona świeżość oraz nie przejdzie innymi niechcianymi zapachami. Pakując w nią chleb, zachowamy jego świeżość na dłużej oraz nie zrobi się suchy. Również używając folii do pakowania niektórych warzyw i owoców przedłużymy ich przydatność do spożycia. Dzięki zapakowaniu wędlin czy serów zachowamy dłużej ich dobry wygląd oraz możemy być pewni, że nie przedostaną się do nich żadne bakterie i drobnoustroje. Innym, niecodziennym zastosowaniem folii strech może być ochrona naszego napoju przed przypadkowym wpadnięciem jakiegoś owada. Jest to ważne zwłaszcza latem, gdy często spędzamy czas na świeżym powietrzu, pozostawiając nasz napój bez nadzoru. Wystarczy, że owiniemy kubek folią i już nie musimy się martwić, że znajdziemy w nim niechcianego gościa.

Folia stretch do żywności - jaką wybrać ?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów folii, więc powstaje pytanie - którą wybrać? Pierwszą rzeczą, którą możemy wybrać to kolor. Większość folii jest wykonana z przezroczystego materiału, co znacznie ułatwia nam, szybkie zobaczenie, co akurat jest zapakowane. Jednak są i takie, które mają jakiś kolor, mają one za zadanie ochronę potraw przed promieniami słonecznymi. Dostępne są również takie, które mogą zawierać logo naszej firmy lub jakieś inne informacje, te dobrze sprawdzą się w przypadku diety pudełkowej, ponieważ będzie to dla nas dodatkowa reklama.

Folie strech dzielą się także pod względem grubości, a co za tym idzie wytrzymałości. Warto kupić grubszą folię, ponieważ unikniemy niepotrzebnych nerwów podczas jej używania. Nie będzie się ona urywała i szybciej zapakujemy swoje danie.

Na rynku możemy także znaleźć folie, które nadają się do wysokich temperatur, dzięki czemu możemy używać ich w zgrzewarce. Używając takiej folii, możemy mieć 100% pewność, że nie przedostaną się do naszej potrawy żadne czynniki zewnętrzne takie jak kurz czy bakterie.

Kuchnia bez folii strech – mówimy nie !

Jak widać, zastosowanie folii stretch do przechowywania żywności, jest niezbędne, w każdym obiekcie gastronomicznym takim jak restauracja, food truck, bar szybkiej obsługi czy w zaciszu własnego domu. Jest ona przydatna na każdym kroku naszego gotowania czy przygotowywania potraw. Dzięki niej wszystko będzie świeże i zachowa swoje walory smakowe. Możemy także być spokojni o to, czy nie dostały się do naszej potrawy jakieś niepożądane rzeczy. Pozwala ona w szybki i łatwy sposób zapakować naszą potrawę, która powinna być w lodówce czy zamrażalce, a dzięki jej przezroczystości od razu wiemy, jaka to potrawa. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii strech, więc każdy może wybrać taką, która najbardziej mu odpowiada.

Komentarze (0)

Product added to wishlist

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.